Болон процесі Бақылау тобы Кеңесінің 81-ші отырысы

2022 жылғы 5 қазанда Астана қаласында Қазақстан Болон процесінің бақылау тобы Кеңесінің 81-ші отырысы (Bologna Follow up Group, BFUG) өтті. Отырыс жұмысына Болон процесінің тең төрағасы-елдердің білім министрліктерінің өкілдері, сондай - ақ Консультативтік мүшелер-Еуропа Кеңесі, Еуропалық университеттер қауымдастығы (EUA), жоғары білім беру мекемелерінің Еуропалық қауымдастығы (EURASHE) және Еуропалық студенттер одағы (ESU), және тең төрағалар Қазақстан, Чехия, Әзірбайжан, Франция, Швеция, Босния және Герцеговина, сондай-ақ Албания елдерінен қатысты.

BFUG Кеңесінің қатысушылары еуропалық жоғары білім беру кеңістігін дамытудың өзекті мәселелерін, министрлердің 2020 жылғы Рим коммюникесінде қойған мақсаттарына қол жеткізудегі прогресті, сондай - ақ жақын арадағы іс-шараны-2022 жылғы 7-8 қарашада  Чехияның Брно қаласында өтетін BFUG үлкен отырысын дайындауды талқылады.

Сонымен қатар, қатысушылар жаһандық саяси диалог, жаңадан кірген елдерде (Сан-Марино сияқты) Болон үдерісін іске асыру, Еуропалық жоғары білім беру кеңістігінде (ЕПВО), білім алмасу, білім беру саласындағы әлеуметтік өлшеуді дамыту мәселелерін талқылады. BFUG Кеңесі жұмысының нәтижелері 2024 жылы Албанияның Тирана қаласында өтетін ЕПВО,  Білім министрлерінің Конференциясы мен жаһандық саяси форумды дайындауға үлес қосуға мүмкіндік береді.

Қазақстанның Болон процесінде тең төрағалық етуі және BFUG кеңесінде жұмыс істеуі Қазақстанның әлемдік білім беру аренасындағы имиджінің нығаюын тағы да растайды және білім беру жүйелерінің жақындасуына ықпал етеді.