Жоғары білім беруді дамыту ұлттық орталығы директорының Қазақстан Республикасындағы Ирак Республикасы Елшілігінің консулымен кездесуі

2023 жылғы 5 маусымда жоғары білім беруді дамыту ұлттық орталығының директоры Айдос Ағдарбекұлы Мұхатаев Ирак Республикасының Қазақстан Республикасындағы Елшілігінің консулы Әли Сәліммен кездесті. Қазақстанның шетелдік азаматтарға арналған стипендиялық бағдарламасы бойынша пікір алмасылды.

Шетелдік азаматтарға арналған Қазақстанның стипендиялық бағдарламасы әртүрлі елдердің студенттері үшін Қазақстанда жоғары білімге қол жеткізуді қамтамасыз ететін маңызды құрал болып табылады.

Кездесу барысында Ирак елшілігінің өкілдеріне шетелдік студенттерге арналған Қазақстанның стипендиялық бағдарламасы туралы жан-жақты ақпарат берілді. Үміткерлер арасында Қазақстанның жоғары оқу орындарында оқуға қызығушылық танытқан Ирак азаматтары бар екені атап өтілді.

Ұлттық жоғары білім беруді дамыту орталығының директоры Ирак халқына Білім беру саласындағы ұзақ мерзімді ынтымақтастығы үшін алғысын білдіріп, Қазақстан мен Ирак арасындағы жоғары білім беру саласындағы әріптестікті одан әрі кеңейтудің маңыздылығын атап өтті. Сондай-ақ, Консул Ирак студенттеріне сапалы білім алу үшін берілетін мүмкіндіктер үшін Қазақстанға терең ризашылығын білдірді.

Ұлттық жоғары білім беруді дамыту орталығының директоры және Ирак Елшілігінің консулы шетелдік азаматтарға арналған Қазақстанның стипендиялық бағдарламасын дамыту мәселелері бойынша ынтымақтастықты нығайтуға және одан әрі консультацияларды жалғастыруға ниет білдірді.