DAAD германдық академиялық алмасу қызметі

DAAD (Германдық академиялық алмасу қызметі) - студенттер мен зерттеушілердің халықаралық алмасуын қаржыландыратын әлемдегі ең ірі ұйым.

DAAD неміс университеттерінің интернационалдануын қолдайды, шетелде неміс және неміс тілдерін үйренуге ықпал етеді, дамушы елдерге тиімді университеттер құруға көмектеседі және мәдени, білім беру және даму саясаты мәселелері бойынша шешім қабылдаушыларға кеңес береді.

DAAD бюджеті әр түрлі министрліктердің, ең алдымен Германия Федералды Сыртқы Істер Министрлігінің, сондай-ақ Еуропалық Одақтың және бірқатар кәсіпорындардың, ұйымдардың және шетелдік үкіметтердің федералдық қаржыландыруынан құралады. Ұйым кеңселері Бонн және Берлин қалаларында орналасқан. Ол атақты Берлиннің тұрақты суретшілер бағдарламасымен (Berliner Künstlerprogramm) тығыз байланысты. Ол аймақтық кеңселер мен ақпараттық орталықтар желісі арқылы барлық континенттердегі негізгі серіктес елдерімен байланыс орнатады және кеңес береді.

DAAD жоғары білім жәрмеңкелері мен ақпараттық іс-шаралар сияқты маркетингтік шаралар арқылы Германияны әлемге қазіргі жаңа бейнесінде ұсынады және талантты ғалымдарды Германияның оқу мен зерттеу үшін тартымды орны ретіндегі беделімен таныстырады.