МНВО ғылым және жоғары білім Форумы аясындағы "Білім берудегі жаңа технологиялар мен инновациялар" семинары

2022 жылғы 18 тамызда Нұр-Сұлтан қаласында Ғылым және жоғары білім беру Форумы аясында "Адами капитал - жаңа Қазақстан дамуының негізгі ресурсы" тақырыбында "білім берудегі жаңа технологиялар мен инновациялар" онлайн - семинары өтті, оған ҚР ЖОО ректорлары мен проректорлары қатысты.

Іс-шараны жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру департаменті Nazarbayev University-мен бірлесіп ұйымдастырды.

ҚР Ғылым және жоғары білім Министрлігінің жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті директорының орынбасары Норбекова Бану Мукатаевна құттықтау сөз сөйледі.

Семинар шеңберінде "жаңа технологиялар (HiEdTech) арқылы Орталық Азиядағы жоғары білімді жаңғырту" Еуразиялық жобасының негізгі нәтижелері баяндама тақырыбымен русен университетінің ректоры, академик Христо Белоев сөз сөйледі.

Форумның бірінші күнінің келесі спикері Русен университетінің инновациялық білім беру технологиялары орталығының жетекшісі, профессор Ангел Смрикаров "университетті цифрландыру дәрежесін бағалау жүйесі"тақырыбында баяндама жасады.

Семинар соңында қатысушылар іс-шара барысында талқыланған мәселелер бойынша пікір алмасты.

"Қазақстан Республикасында педагогикалық білім берудің 30 білім беру бағдарламасын әзірлеу" жобасы

2022 жылдың 18-19 тамызында Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Nazarbayev University - мен бірлесіп "Адами капитал-жаңа Қазақстан дамуының негізгі ресурсы" ХҒВО ғылым және жоғары білім форумы аясында "Қазақстан Республикасында педагогикалық білім берудің 30 білім беру бағдарламасын әзірлеу"пленарлық сессиясын өткізді.

Форумның пленарлық сессиясын ҚР МНВО вице-министрі Қуаныш Ерғалиев Асылханұлы ашты. Сондай-ақ, Maaret Viskari жобасының директоры, HAMK Университеті және сарапшылар тобы басшысының орынбасары Аида Сағынтаева, НУ ЖББМ деканы құттықтау сөз сөйледі.

Іс-шараның спикерлері ретінде Telle Hailikari және HAMK Университетінің (Финляндия) өкілі Гүлжан Әзімбаева, сондай-ақ НУ ЖББМ қауымдастырылған профессоры Дуйшон Шаматов сөз сөйледі.

Форумның пленарлық сессиясына академиялық мәселелер жөніндегі проректорлар мен департаменттердің директорлары, жоғары оқу орындарының педагогикалық факультеттерінің декандары мен декандарының орынбасарлары, ОӘБ және РОӘК басшылары, ББ, Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы, им КЕАҚ әзірлеушілері қатысты. Облыстық, аудандық және қалалық білім басқармаларының өкілдері, мектеп директорлары, ӘБ басшылары қатысты.

Пленарлық сессия барысында "педагогикалық білім берудің 30 білім беру бағдарламасын дайындау" жобасының тарихы туралы бейне-презентация көрсетілді. Пленарлық сессия шеңберінде 30 тақырыптық секцияларда 117 баяндама ұсынылды, олардың модераторлары педагогикалық кадрларды даярлауды жүргізетін жоғары оқу орындары болды.

• Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті - "География" ББ әзірлеу секциясы, "Математика" ББ әзірлеу секциясы, "Информатика" ББ әзірлеу секциясы, "еңбекке баулу және кәсіпкерлік негіздері" ББ әзірлеу секциясы, "педагог-кәсіптік бағдар беруші (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру, қайта даярлау" ББ әзірлеу секциясы, "Музыкалық білім беру" ББ әзірлеу секциясы, "Бейнелеу өнері" ББ әзірлеу секциясы, "физика" ББ әзірлеу секциясы, "Арнайы білім беру (Магистратура) ББ әзірлеу секциясы, "цифрлық педагогика" (Магистратура) ББ әзірлеу секциясы, "Арнайы білім беру" ББ әзірлеу секциясы, "Білім беруді басқару және көшбасшылық" (Магистратура) ББ әзірлеу секциясы;
  • Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті - "білім берудегі зерттеулер" (Магистратура) ББ әзірлеу секциясы, "Білім берудегі басқару және көшбасшылық" (Магистратура) ББ әзірлеу секциясы;
  • Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті - "Тарих және қоғамтан" ББ әзірлеу секциясы;
  • Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты - "Психология" ББ әзірлеу секциясы", "Әлеуметтік педагогика" ББ әзірлеу секциясы;
  • Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті - "Биология" ББ әзірлеу секциясы, "Химия" ББ әзірлеу секциясы,"жаратылыстану" ББ әзірлеу секциясы;
  • Бөкетов атындағы Қарағанды университеті - "қазақ тілі мен әдебиеті "ББ әзірлеу секциясы, "Орыс тілі мен әдебиеті" ББ әзірлеу секциясы, "Шет тілдері" ББ әзірлеу секциясы,"қазақ тілі мен әдебиеті" ББ әзірлеу секциясы;
  • Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университеті - "ерте қолдау педагогикасы" ББ әзірлеу секциясы, "Эрго-педагогика" ББ әзірлеу секциясы;
  • Байтұрсынов атындағы Қостанай аймақтық университеті - "Мектепке дейінгі білім беру" ББ әзірлеу секциясы, "Бастауыш білім беру" ББ әзірлеу секциясы;
  • Павлодар педагогикалық университеті - "дене шынықтыру және спорт" ББ әзірлеу секциясы;
  • Шәкәрім Университет - "оқу бағдарламаларының дизайны" (Магистратура) ББ әзірлеу секциясы.